[x]
[x]

Objednávám u vás sborník
Uživatelsky přívětivá rozhraní.

Prosím, zašlete ji na dobírku za cenu 280 Kč plus poštovné na následující adresu:

V případě, že chcete vystavit fakturu, připojete prosím vaše fakturační údaje.

Počet kusů:*

Email:*

Jméno a příjmení:*

Ulice a č. p.:

Město:

PSČ:

Fakturační údaje:*Povinné údaje

První sborník mapující projekty a názory odborníků
v oblasti Human-Computer Interaction v České republice

Uživatelsky přívětivá rozhraníUživatelsky přívětivá rozhraní

O knize

S rozvojem technologií se zvyšuje potřeba, aby je bylo schopno ovládat stále více lidí – uživatelů. Většina interakcí mezi uživatelem a zařízením, ať už to jsou počítače, mobilní telefony, domácí spotřebiče nebo automobily, je zprostředkována rozhraním. Jeho prostřednictvím uživatel nejen zařízení svými příkazy ovládá, ale často i skrze něj dostává zpětnou vazbu o stavu či procesech v něm.

Průnikovým oborem, který se fenoménem tvorby uživatelských rozhraní zabývá, je Human-Computer Interaction. Tento obor v sobě sdružuje znalosti z mnoha specializovaných disciplín, jakými jsou informační věda, psychologie, sociologie, antropologie, design, lingvistika nebo také ergonomika. Každá z těchto disciplín umožňuje řešit jiný aspekt, zásadní pro vznik uživatelsky přívětivého rozhraní.

Právě vydaný sborník je první snahou o zmapování projektů a názorů odborníků v oblasti Human-Computer Interaction v České republice. Jeho cílem je popularizace tohoto odvětví, spolu s vyvoláním diskuse o výhodách spolupráce jednotlivých vědních disciplín, kde na konci procesu je spokojený uživatel.